X
تبلیغات
رایتل

Zapiroos

آماده‌باش در ایران برای مقابله با حمله سایبری جدید

۲ روز پس از نفوذ باج افزار سایبری به یارانه‌ها در بیش از ۱۰۰کشور جهان، معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران از ابلاغ دستورالعمل پیشگیری در این زمینه به نهادها و سازمان‌های کشور خبر داد.  
سیدهادی سجادی با بیان اینکه نفوذ این باج‌افزار به سرعت در حال گسترش بوده و نه‌تنها در ایران بلکه برای بسیاری از کشورها نیز مشکل آفرین‌شده، گفت: هم‌اکنون مراکز آگاهی رسانی و پشتیبانی حملات سایبری و مراکز ماهر در کل استان‌ها در حالت آماده باش قرار دارند.در این زمینه به مدیران سازمان‌ها اطلاعیه داده‌ایم و از آنها خواسته‌ایم که نسبت به به‌روزرسانی سیستم‌های خود اقدام کنند.

مهم‌ترین مسئله این است که مدیران نسبت به به‌روزرسانی نسخه ویندوز سیستم‌های کامپیوتری اقدام کنند و بدانند این مشکل تنها مربوط به یک نوع خاص از ویندوز نبوده و این حمله سایبری نسخه‌های مختلف ویندوز را هدف قرار داده است. همچنین از تمامی مدیران سازمانی خواسته شده که پورت‌های غیرضروری را بسته و از دسترس خارج کنند و اجازه اشتراک‌گذاری فایل‌ها و اطلاعات روی دستگاه‌ها را ندهند.

وی با تأیید اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ سیستم رایانه‌ای در ایران به این باج‌افزار آلوده شده، افزود:«ما به‌شدت در حال کنترل و بررسی شرایط هستیم و علاوه بر سیستم‌های پزشکی و سلامت، بخش اطلاعات بسیاری از سیستم‌های دیگر نیز هدف این باج‌افزار قرار گرفته است.کاربران و مدیران شبکه‌ها باید از فایل‌های مهم و حساس بک آپ (فایل پشتیبان) بگیرند و فایل‌های مشکوک و ناآشنا را باز نکنند.».

امروز هم حمله می‌شود
یک کارشناس امنیتی در انگلیس پیش‌بینی کرد که یک حمله بزرگ سایبری امروز دوشنبه رخ خواهد داد. روزنامه ساندی تلگراف این هشدار را منتشر و اعلام کرده است این حمله احتمالا از حمله‌های قبلی بزرگ‌تر خواهد بود. همچنین یک پژوهشگر امنیت سایبری در انگلیس در توییتی گزارش کرد که تا‌کنون ۳۶ هزار نوع مختلف از این باج‌افزار را در اینترنت شناسایی کرده است.
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)