X
تبلیغات
رایتل

Zapiroos

منطقه ۵۱

منطقه ۵۱ (به انگلیسی: Area 51) یا گروم لیک (به انگلیسی: Groom Lake) یک منطقه نظامی فوق سری در ایالت نوادا در آمریکا است.
گفته می‌شود که هدف این پایگاه نظامی آزمایش سیستم‌های نوین پروازی و جنگ‌افزارهای فوق سری است. اما گردانندگان و نوع کار این پایگاه فوق سری کماکان تا به امروز نامعلوم است، و حتی کارکنان پایگاه زندگی‌های بدور از عموم دارند و با دنیای خارج تقریباً هیچ تماسی ندارند. 
Back gate area 51.jpg
 
دولت آمریکا اطلاعات رسمی بسیار ناچیزی را در مورد این پایگاه منتشر کرده است. پنهان‌کاری و محرمانه بودن فوق‌العاده‌ای که در مورد این مرکز اعمال می‌شود باعث شده تا شایعات و تئوری‌های توطئه زیادی در مورد آن بر سر زبان‌ها باشد.
درسال ۲۰۱۳ سیا گزارشی رسمی در مورد تاریخچه یو-۲ هواپیمای شناسایی آمریکایی دوران جنگ سرد را منتشر کرد که طی آن وجود منطقه ۵۱ به طور رسمی تایید شده بود. این گزارش نشان می‌داد که در دهه ۵۰ و ۶۰، دلیل خیلی از گزارش‌هایی که در مورد «بشقاب‌پرنده‌ها» از سوی مردم منتشر شده بود به پرواز هواپیمای جاسوسی «یو-۲» و هواپیمایی دیگر مربوط می‌شد. گفته می‌شود علاوه بر لاکهید یو-۲ هواپیماهای دیگر از جمله اس آر-۷۱، و اف-۱۱۷ هم در این منطقه آزمایش‌هایی داشته‌اند.
Wfm area 51 landsat geocover 2000.jpg

تلاشهای ناموفق

در سال ۱۹۹۴، عدّه‌ای با استناد به اندازه گیری‌های علمی از مواد غیر مجاز و شیمیایی در مجاورت منطقه ۵۱، از دولت ادعای خسارت مالی کرده و به دیوان عالی شکایت بردند. دیوان عالی شکایت را ناوارد دانست.

اسرار غیر متعارف

مخفی‌کاری توسط دولت آمریکا در باب منطقه ۵۱ تا حدی شدت داشته که در طی سالیان زیادی باعث ایجاد افسانه‌های متعددی گشته. از میان این روایات ادعاهای مشهوری وجود دارند همانند نگه داری بقایای یک سفینه موجودات فضایی که ادعا شده در ۱۹۴۷ در رازول، نیومکزیکو سقوط کرد.

KXTA در نوادا قرار گرفته‌است
اذعان به وجود منطقه ۵۱


سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در سندی درباره تاریخچه برنامه هواپیماهای جاسوسی یو-۲ که در اوت ۲۰۱۳ از حالت محرمانه خارج شده، رسماً به وجود یک مرکز آزمایشی موسوم به "ناحیه ۵۱" که برای چند دهه موضوع کنجکاوی‌های فراوان بود اذعان کرد. این سند که توسط یک دانشگاه در آمریکا کسب شده خریداری محوطه‌ای در ایالت نوادا در سال ۱۹۵۵ را برای آزمایش این هواپیمای تجسسی توضیح می‌دهد. این قطعه بیابانی دورافتاده در اطراف "دریاچه گروم" به دلیل مجاورت آن به یک مرکز آزمایش اتمی انتخاب شده بود. در این سند آمده که آزمایش یو-۲ در دهه ۱۹۵۰ در ارتفاعی بسیار بالاتر از هواپیماهای مسافربری در آن زمان باعث "افزایش بسیار شدید گزارش‌ها از رؤیت اشیای ناشناس پرنده شد."درخواست اولیه برای افشای بخش‌های سیاه شده سند در سال ۲۰۰۵ ارائه شده بود.

از روایات محبوب دیگر، قرارگاه تماس دولت آمریکا با موجودات فضایی در این پایگاه، مرکز آزمایش تکنولوژیهای غیر بشری، آزمایشها کنترل آب و هوا، سفر در زمان، تلپورتاسیون، و محل آزمایشها پروژهٔ آورورا می‌باشند.

در رسانه‌ها


منطقه ۵۱ در تولیدات هالیوود نیز به کرات دیده و اشاره شده. از جمله می‌توان به روز استقلال (۱۹۹۶، ویل اسمیت)، ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین،بین ستاره‌ای (فیلم)،منطقه ۵۱ (فیلم)، انیمیشن سیاره ۵۱ و دروازه ستارگان اس‌جی-۱ اشاره کرد.

بازیهای رایانه‌ای هم با این نام ساخته شده‌اند.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)